Участь у роботі Міжнародного круглого столу

7 лютого 2025 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка відбувся МІЖНАРОДНИЙ КРУГЛИЙ СТІЛ «ВИПУСКНИКИ ФІЛОСОФСЬКОГО ФАКУЛЬТЕТУ ЛЬВІВСЬКОГО УНІВЕРСИТЕТУ», присвячений 140-річчю від дня народження Степана Балея і 130-річчю від дня народження Олександра Кульчицького.

Захід відбувся за підтримки Канадського інституту українських студій Університету Альберти.

Під час заходу учасники працювали у двох тематичних секціях, присвячених науковій спадщині Степана Балея та Олександра Кульчицького. У межах кожної секції були представлені наукові доповіді та відбулося обговорення ключових аспектів їхнього філософського та психолого-педагогічного доробку.

У першій секції доповіді представили: Андрій Дахній (ЛНУ імені Івана Франка) – «Війна як зіткнення цивілізацій: про актуальність статті С. Балея “Змисл війни”»; Михайло Подоляк (ЛНУ ветеринарної медицини та біотехнологій) – «Філософія освіти Степана Балея»; Оксана Панафідіна (Криворізький державний педагогічний університет) – «Самопізнання та ідеальна особистість: філософсько-етичні розмисли Степана Балея».

У роботі круглого столу взяла участь доцент кафедри політології та філософії Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка Маріанна Плахтій, яка презентувала доповідь «Українська логічна термінологія за підручником Степана Балея». У ній дослідниця детально розглянула внесок С. Балея у формування української логічної термінології, аналізуючи його підручник та методологічні підходи до розвитку логічної науки. Було висвітлено вплив європейських традицій на його наукову діяльність, а також значення його праць для становлення логічного дискурсу в Україні.

У межах роботи другої частини доповіді представили: Анатолій Карась (ЛНУ імені Івана Франка) – «Філософія Олександра Кульчицького у світлі викликів сьогодення»; Франк Треммель (незалежний дослідник, Гамбург, Німеччина) – «Кульчицький і його рецепція ідей німецької філософії та психології»; Ольга Гончаренко (Національна академія Державної прикордонної служби України) – «Філософія свідомості Олександра Кульчицького»; Андрій Синиця (ЛНУ імені Івана Франка) – «Аналітичний погляд на філософську антропологію Олександра Кульчицького».

Захід став платформою для обговорення наукового доробку видатних українських мислителів та їхнього впливу на сучасну філософську і психологічну думку. Організатори висловлюють подяку всім учасникам за активну участь та змістовні дискусії!