Навчання через дослідження: у К-ПНУ завершилася пілотна тренінгова програма з підвищення професійної компетентності викладача

Завершено навчання за тренінговою програмою «Навчання через дослідження» в обсязі 30 годин (1 кредит EСTS) для науково-педагогічних працівників Університету Огієнка. Учасниками програми від кафедри політології та філософії були Вадим МАРКІТАНТОВ, Тетяна СУЛЯТИЦЬКА та Леся РУДА.

Упродовж занять учасники підвищували рівень розуміння системи компетентнісної освіти щодо реалізації її дослідницького складника, розвивали на цій основі дослідницькі компетентності, здатності до організації ефективної дослідницької діяльності в структурі навчання.

31 травня підсумкове заняття відбулося у форматі тренінгу самоефективності особистості до організації навчання на дослідницькій основі.

Спікер - кандидат психологічних наук, доцент, доцент кафедри загальної та практичної психології Оксана Логвіна.

Основною метою та інструментом реалізації розвивальної спрямованості тренінгу є сприяння формуванню почуття «наукової кон’юнктури» – здатності особистості орієнтуватись та ефективно функціонувати в динамічному контексті сучасного соціально-наукового середовища.

Розвивальний потенціал тренінгу реалізували через активацію мотивації самопізнання, актуалізацію внутрішніх ресурсів особистості, підвищення дослідницької компетентності, розвиток упевненості в самоефективності, формування позитивної самооцінки, набуття досвіду конструктивного розв’язання проблем і визначені ціннісних орієнтацій, які відображають індивідуально-особистісні позиції.

Наприкінці заняття  проректор з наукової роботи Світлана Миронова вручила сертифікати  учасникам програми «Навчання через дослідження».